Gościmy


Nie pamiętasz hasła?

Czas UTC
Start
Advertisement
Konsultacje w Ministerstwie Infrastruktury Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
23.05.2011.

Od kilku miesięcy działa otwarte porozumienie organizacji radioamatorskich w Polsce (do porozumienia może przystapić każda organizacja). Celem porozumienia jest wspólne występowanie w sprawach dotyczących radioamatorów, w tym dialog i bieżąca praca nad rozwiązaniami korzystnymi dla całego środowiska bez względu na przynależność.

Właśnie w dniu dzisiejszy (24 maja 2011 roku) o godzinie 13:00 w Warszawie na zaproszenie Ministra Infrastruktury odbywa się spotkanie organizacji radioamatorskich. W spotkaniu, w którym po stronie Ministerstwa Infrastruktury gospodarzami są Pani Minister Magdalena Gaj - podsekretarz stanu odpowiedzialny za telekomunikację oraz Pani Dyrektor Małgorzata Olszewska - Dyrektor Departamentu Telekomunikacji, uczestniczą przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Ligi Obrony Kraju, Stowarzyszenia Krótkofalowców Regionu Łódzkiego, Stowarzyszenia Krótkofalowców Pogórza Opawskiego oraz Stowarzyszenia Sympatyków Radia MANUFAKTURA.

Spotkanie, które rozpoczyna udział radioamatorów w stanowieniu prawa ich dotyczącego, było przygotowywane przez kilka miesięcy. Uzgodniona została lista zagadnień związanych z działalnością radioamatorską. Lista zagadnień została przesłana do Ministerstwa Infrastruktury i jest ona przedmiotem rozmów podczas spotkania.

Pokazuje to, że mimo różnicy zdań, opinii i ocen w sprawach ważnych jest w środowisku grupa, która wspólnie potrafi pracować. Nie dzielimy się na organizacje wiodące, większe lub mniejsze, ważniejsze. Uznaliśmy, że zespołowa praca wszystkich przyniesie oczekiwany rezultat.

Zmieniony ( 13.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Projekt i wykonanie Libert.pl