Start arrow Nowiny arrow Nowiny arrow Mission (im)possibile
Advertisement
Mission (im)possibile Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
16.03.2009.

Na grudniowym spotkaniu członków naszego Stowarzyszenia postanowiliśmy zachęcić nasze YL (Joanna, Marta, Marzena i Monika) do złożenia egzaminu na świadectwo radiooperatora. Niechęć była oczywista, jednak nasze postanowienie było silne, więc namawialiśmy Je coraz usilniej.

I stała się rzecz nadzwyczajna - jedna przekonana Pani namówiła kolejną, ta następną ...

Efekt: cztery YL, które postanowiły udowodnić nam, że i One mogą zostać Krótkofalówkami.

I zaczęły zgłębiać "tajemną wiedzę", studiować band plany, czy zapamiętywać slang i kod Q. Jeszcze szybkie objaśnienie jak "działają" QTH lokatory, kilkadziesiąt testów przerobionych za pomocą stron internetowych, oczywiste podpytywanie o właściwe odpowiedzi.

Z dnia na dzień ilość pozytywnych odpowiedzi udzielanych na pytania w testach internetowych wzrastała, aż w końcu Panie osiągnęły satysfakcjonujący (i co najważniejsze stały i powtarzalny) wynik 19 poprawnych odpowiedzi na 20 pytań.
Tak przygotowane YL zgłosiły się na egzamin organizowany przez Kolegów SP2UV i SP2OFF we Włocławku.

28 lutego 2009 roku o 7.00 UTC silna ekipa czterech YL z regionu 7 i 8 pod opieką aż pięciu krótkofalowców (SP7UKL, SQ3BYZ, SQ7LRG, SQ7LRN i SQ7USA) wyruszyła z Łodzi do Włocławka.
9.30 czasu UTC to czas rejestracji przystępujących do egzaminu. A tych okazało się być naprawdę wielu - 36 osób - w tym blisko 6 YL. Po rozsadzeniu zdających jeszcze szybka sesja fotograficzna i ołówki w dłoń.

Dla krótkofalowców i innych osób towarzyszących zdającym to było długie pół godziny, choć wypełnione przyjacielskimi rozmowami i wymianą doświadczeń o sprzęcie i technikach krótkofalarskich. Egzaminowaniu zaczęli opuszczać salę już po 20 minutach, co dobrze świadczyło o poziomie przygotowania. Jeszcze tylko sprawdzenie testów.
I choć członkowie naszego Stowarzyszenia nie wieli wątpliwości co do poziomu wiedzy i przygotowania naszych YL, to emocje robiły swoje. Po 30 minutach od opuszczenia sali Komisja Egzaminacyjna rozpoczęła podawanie wyników.
"ZDAŁAM, ZDAŁAM, JA TEŻ, I JA" - to okrzyki radości towarzyszące odczytywaniu wyników. Rozpromienione Panie nie ukrywały swojej radości.

Pozostało odczekać na świadectwo uzdolnienia, podanie o licencję i już niedługo eter powiększy się o cztery Panie, które zaczęły już planować wspólne imprezy krótkofalarskie.
Ale o tym w kolejnych relacjach.

Dziękujemy kolegom Januszowi SP2UV i Grzegorzowi SP2OFF za informację o egzaminie i umożliwienie podejścia do niego naszym Paniom.

Galerię ze zdjęciami z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Cezary SP7UKL

Zmieniony ( 16.03.2009. )
 
« poprzedni artykuł
Projekt i wykonanie Libert.pl