Gościmy


Nie pamiętasz hasła?

Czas UTC
Start
Advertisement
Kodeks Krótkofalowca
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
16.03.2009.

wprowadzony przez Walny Zjazd PZK w 1957 roku.

  • Krótkofalowiec jest patriotą. Jest zawsze gotowy służyć swą wiedzą i sprzętem krajowi i społeczeństwu.
  • Krótkofalowiec jest postępowy. Utrzymuje swą radiostacje na szczytowym poziomie współczesnej wiedzy technicznej, korzystając z niej sprawnie i zgodnie z przyjętymi zwyczajami.
     
Czytaj całość
 
Przykazania krótkofalowca
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
16.03.2009.
  • Zanim załączysz nadajnik, posłuchaj czy na tej częstotliwości nie pracuje już inny radioamator. Jeśli słyszysz stację amatorską na tej częstotliwości, powstrzymaj się od nadawania tak długo, dopóki będziesz pewien, że nie spowodujesz zakłóceń. Możesz przestroić się na inną, wolną częstotliwość
  • Zwracaj uwagę na dokładne wstrajanie się w częstotliwość pracy korespondenta, jeśli chcesz z nim pracować. Jeśli tego nie uczynisz, korespondent może się zgubić i łączność nie będzie nawiązana, lub zostanie przerwana. Dokładne dostrojenie powoduje ponadto zmniejszenie szerokości zajmowanego kanału, a tym samym zakłóceń na paśmie.
Czytaj całość
 
Co to jest czas UTC
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
11.03.2009.

Uniwersalny czas koordynowany, UTC (ang. Universal Time Clock lub Coordinated Universal Time, fr. Temps Universel Coordonné) - wzorcowy czas ustalany na podstawie TAI (fr. Temps Atomique International), uwzględniający nieregularność ruchu obrotowego Ziemi i koordynowany względem czasu słonecznego.

By zapewnić, że Słońce średnio w ciągu roku przechodzi nad południkiem zerowym o godz. 12:00 UTC, z dokładnością nie mniejszą niż 0.9 s, od czasu do czasu do UTC dodawana jest tzw. przestępna sekunda.
Operację tę przeprowadza IERS (International Earth Rotation Service).

Zmieniony ( 23.03.2009. )
Czytaj całość
 
Finał Orkiestry
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
23.01.2009.

Pierwsze przymiarki do pracy jako stacja okolicznościowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy miały miejsce już październiku 2008 roku. Jednak dopiero koniec listopada zaowocował konkretami: pozwoleniem od WOŚP na używanie sufiksu WOSP, a w efekcie za zgodą Fundacji przydzieleniem nam znaku okolicznościowego SQ0WOSP.

Przygotowania do pracy pod znakiem okolicznościowym SQ0WOSP rozpoczęły się jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia od Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W połowie grudnia zaczął się nabór chętnych operatorów do pracy w dniach od 5 do 12 stycznia. I tu o dziwo chętnych nie zabrakło. Poza operatorami z naszego klubu SP7YLD bardzo chętni do pracy okazali się koledzy z kluby SP7PGK, który użyczyli nam swojego lokalu w czasie pracy radiostacji – tj. od 5 do 12 stycznia włącznie.

Czytaj całość
 
Karty QSL z pracy SQ0WOSP
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
15.01.2009.

Mam przyjemność poinformować wszystkich naszych korespondentów, że wszystkie karty QSL zostały już wypisane i zostaną dostarczone do naszego biura QSL.

W ciągu kilku tygodni karty QSL za łączność z naszą stacją powinny dotrzeć do wszystkich naszych korespondentów.

Dziekujemy za łączności z Wami i zapraszamy przy kolejnych okazjach.
A tych mamy nadzieję, że nie zabraknie.

Zmieniony ( 23.01.2009. )
 
Karty QSL SQ0WOSP
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
04.01.2009.
Jak wcześniej informowaliśmy, każda łączność zostanie potwierdzona okolicznościową kartą QSL, której awers można zobaczyć poniżej.

Wszystkich naszych korespondentów informujemy, że członkowie PZK otrzymają karty poprzez swoje biura terenowe QSL.
Pozostałych chcących otrzymać od nas kartę QSL prosimy o przesłanie swojej karty QSL wraz z zaadresowaną kopertą zwrotną ze znaczkiem na adres:
Zmieniony ( 05.01.2009. )
Czytaj całość
 
SQ0WOSP nadaje z Łodzi
Redaktor: Cezary Libert SP7UKL   
23.12.2008.

Witam wszystkich

Po kilku tygodniach starań nasz klub SP7YLD uzyskał zgodę od Sztabu Krótkofalarskiego Fudnacji WOŚP na pracę jako oficjalna stacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W okresie od 5 do 12 stycznia 2009 roku klub będzie się posługiwał znakiem SQ0WOSP.

Pracę radiostacji wesprą koledzy z klubu SP7PGK.

Zmieniony ( 30.12.2008. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 35 - 45 z 45
Projekt i wykonanie Libert.pl